DIAGNOZA I TERAPIA MAŁEGO DZIECKA
Zadania działu:
a) diagnoza dzieci przejawiających nieprawidłowości w rozwoju, trudności w nauce, zaburzenia w zachowaniu, problemy wychowawcze i inne,
b) terapia indywidualna bądź grupowa, indywidualne zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci mających trudności w nauce,
c) zajęcia i szkolenia dla rodziców z zakresu ważnych dla nich tematów, zgodnie z ich oczekiwaniami,
d) wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka,
e) udzielanie porad, wskazówek do pracy z dziećmi, udostępnianie rodzicom autorskich materiałów, broszur,
f) podejmowanie działań konsultacyjnych, interwencyjnych w szkołach i przedszkolach,
g) zajęcia teatralne dla dzieci nieśmiałych w wieku przedszkolnym
Pracownicy:
Joanna Blaszka – pedagog
Wykształcenie:
Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach o specjalności – pedagogika opiekuńczo–wychowawcza; kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki zorganizowany przez ZOM w Zamościu; studia podyplomowe z zakresu wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka oraz z zakresu edukacji i rewalidacji osób z autyzmem i zespołem Aspergera.
Dodatkowo ukończone liczne warsztaty teatralne, szkolenia z zakresu pedagogiki zabawy, pracy z dzieckiem autystycznym, muzykoterapii, bajkoterapii, nowoczesnej technologii w edukacji dzieci z zaburzeniami w komunikacji werbalnej, stymulacji audio-psycho-lingwistycznej metodą A. Tomatisa, metod komunikacji alternatywnej i wspomagającej oraz z zakresu terapii ręki.
Praca:
Zatrudniona od 2008 roku na stanowisku pedagoga w Dziale diagnozy i terapii małego dziecka, zajmuje się wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka, problemami ogólnorozwojowymi, oceną dojrzałości szkolnej, terapią poprzez zabawy teatralne.
Prowadzi terapię pedagogiczną, pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi. Prowadzi także zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, grupowe zajęcia z różnymi formami teatralnymi dla dzieci nieśmiałych w wieku przedszkolnym, grupowe zajęcia korekcyjno–kompensacyjne dla dzieci przygotowujących się do szkoły.
Posiada tytuł nauczyciela dyplomowanego.
Kontakt: telefon 0 84 639 56 99 wewnętrzny 32
e-mail: blaszkajoanna@pppnr1.x.pl
Monika Kulawiak – psycholog
Wykształcenie:
Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie na kierunku Psychologia o specjalności Psychoprofilaktyka i Pomoc Psychologiczna oraz studiów podyplomowych z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i wsparcia rodziny na Akademii Zamojskiej.
Praca:
Od września 2024r. pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Zamościu w dziale diagnozy i terapii małego dziecka. Posiada doświadczenie w pracy na stanowisku psychologa w szkole podstawowej z oddziałami przedszkolnymi.
Kontakt: telefon 0 84 639 56 99 wewnętrzny 32
Adres email: kulawiakmonika@pppnr1.enetia.pl
Kinga Ładniak – psycholog
Wykształcenie:
Absolwentka Wydziału Psychologii na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie oraz studiów podyplomowych z zakresu wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu doradztwa rodzinie na Akademii Zamojskiej.
Praca:
Od 2018 r. pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Zamościu w dziale Diagnozy i terapii małego dziecka. Prowadzi zajęcia grupowe w formie Treningu Umiejętności Społecznych oraz zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Posiada tytuł nauczyciela mianowanego.
Kontakt: telefon 0 84 639 56 99 wewnętrzny
e-mail: ladniakkinga@pppnr1.x.pl